Sotenäs kommunvapen, länk till startsida

Publicerad:

Få hjälp av en företagscoach kostnadsfritt

Hantera kris och utveckla ditt företag med hjälp av en coach!

I tider som dessa, är det extra viktigt att utveckla och stabilisera sin verksamhet.

Missa inte tillfället att kostnadsfritt arbeta ihop med en professionell affärscoach.

Du bestämmer själv inom vilka områden du vill ha stöd.

Det kan gälla finansiering, covid-19, kompetensfrågor, affärsmodeller, nätverk, forskningssamarbeten med mera.

Coachningen består av ett antal träffar med uppgifter däremellan och pågår under 2-3 månader på orten där du är verksam.

Erbjudandet är begränsat och kostar dig inget mer än din hjälp med utvärderingen av metoden.

Så anmäl dig till din lokala näringslivsutvecklare redan nu:

 

Sotenäs: Micael.Gustafsson@sotenas.se

Lysekil: Renee.Daun@lysekil.se

Munkedal: Clas.Hedlund@munkedal.se

Orust: Ronny.Svensson@orust.se

Strömstad: Ingela.Skarstrom@stromstad.se

Tanum: Elenor.Olofsson@tanum.se

 

Röster från tidigare delatagare som fått coachning på hemmaplan:

”Jag har insett vad som ska prioriteras.”

”Detta har påskyndat många processer och ledde till nyanställning och struktur.”

”Vi har fått mer fokus på företaget, vad som ska göras och när.”

 

Läs mer på inbjudan här

 

Dela detta innehåll

Jenny Borg

Kommunikatör

 

jenny.borg@sotenas.se

0523 - 66 46 65