Sotenäs kommunvapen, länk till startsida

Kontaktuppgifter

Fyll i en bildbeskrivningstext

Här finner du utvalda kontaktuppgifter.

Övriga kontaktuppgifter går att finna till höger på respektive enhets sidor eller via kommunens sida för presskontakter Öppnas i nytt fönster. (öppnas i nytt fönster).


Tillbaka till startsida Politiker


KONTAKTUPPGIFTER

Funktion

Namn och kontaktuppgift

Kommunfullmäktiges ordförande

Helene Stranne

helene.stranne@sotenas.se

0705-56 31 507

Kommunalråd

Mats Abrahamsson

mats.abrahamsson@sotenas.se

0523 - 66 45 20

Oppositionsråd

Therese Mancini

therese.mancini@sotenas.se

0523 - 66 45 74

Kommundirektör

Anna Liedholm

anna.liedholm@sotenas.se

0523-66 45 16

Förvaltningschef Omsorgsförvaltningen

Lisbeth Olsson

lisbeth.olsson@sotenas.se

0523 - 66 45 54

Förvaltningschef Samhällsbyggnadsförvaltningen

Eveline Karlsson

eveline.karlsson@sotenas.se

0523 - 66 43 83

Förvaltningschef Utbildningsförvaltningen

Ulf Blomquist

ulf.blomquist@sotenas.se

0523 - 66 46 86


Tillbaka till startsida Politiker


Här finner du kontaktuppgifter till de lokala gruppledarna för respektive parti som är representerat i Sotenäs kommuns kommunfullmäktige.



‌Lokala gruppledare politiska partier



Moderaterna

Roland Mattsson

roland.mattsson@sotenas.se

070-621 92 90

Centerpartiet

Olof Börjesson

larsolof.borjesson@sotenas.se

070-570 23 59

Liberalerna

Mikael Sternemar

mikael.sternemar@sotenas.se

076-136 31 19, 070-940 29 85

Kristdemokraterna

Robert Yngve

robert.yngve@sotenas.se

076-496 61 96

Arbetarpartiet Socialdemokraterna

Therese Mancini

therese.mancini@sotenas.se

076-327 34 01

Vänsterpartiet

Ewa Ryberg

ewa.ryberg@sotenas.se

Miljöpartiet de gröna

Yngve Johansson

yngve.johansson@sotenas.se

076-814 50 06

Sverigedemokraterna

Sebastian Andersson

sebastian.andersson@sotenas.se

070-548 53 35


Tillbaka till startsidan politiker


Publicerad: | Senast ändrad:

Dela detta innehåll

Anna-lena Höglund

Administrativ chef

 

anna-lena.hoglund@sotenas.se

0523 - 66 45 19