Sotenäs kommunvapen, länk till startsida

Presskontakter

Politiker:

Mats Abrahamsson (M), kommunstyrelsens ordförande

0702-13 95 74

mats.abrahamsson@sotenas.se

 

Peter Hemlin (M), kommunfullmäktiges ordförande

0705- 57 00 08

peter.hemlin@sotenas.se

 

Britt Wall (S), oppositionsråd

0523-66 45 74

0706-52 10 99

britt.wall@sotenas.se

 

Ordförande Utbildningsnämnden

Mikael Sternemar (L)

0761- 36 31 19

mikael.sternemar@sotenas.se

 

Ordförande Byggnadsnämnden

Ulla Christensson Ljunglide

0727-26 66 36

ulla.ljunglide@sotenas.se

 

Ordförande Omsorgsnämnden

Nils-Olof Bengtson (M)

0703-15 08 51

nils.olof.bengtson@sotenas.se

 

Ordförande Miljönämnden mellersta Bohuslän

Eva Abrahamsson (M)

0702-34 75 16

eva.abrahamsson@sotenas.se

 

Ordförande Tekniska utskottet

Roland Mattsson (M)

0706-21 92 90

roland.mattsson@sotenas.se

 

Mediakontakter verksamhet:

Maria Vikingsson, kommunchef

0523-66 45 16

0721- 45 76 14

maria.vikingsson@sotenas.se

 

Förvaltningschef Utbildningsförvaltningen

Lars Bennersten

0523-66 46 25

Lars.bennersten@sotenas.se

 

Förvaltningschef Samhällsbyggnadsförvaltningen

Eveline Savik

0523-66 43 83

eveline.savik@sotenas.se

 

Förvaltningschef Omsorgsförvaltningen

Nina Roos

0523-66 45 50

nina.roos@sotenas.se


Personalchef

Erika Hassellöv

0523-66 45 76

erika.hassellov@sotenas.se

 

Säkerhetssamordnare

Mona Engelbrektsson

0523-66 45 31

mona.engelbrektsson@sotenas.se

 

Räddningstjänstens chef

Peter Bergman

0523-66 45 16

0721-45 76 14

peter.bergman@sotenas.se

Publicerad: 2017-09-27

Senast ändrad: 2017-03-21 14.52

 

Dela detta innehåll

Jenny Borg

Kommunikatör

 

jenny.borg@sotenas.se

0523 - 66 46 65

Sotenäs kommun

Besöksadress

Parkgatan 46

456 80 Kungshamn

 

Hitta hit

 

Organisationsnummer:

212000-1322

Kontakta kommunen

Telefon: 0523-66 40 00

Skicka e-post

 

Besökstid

Måndag - torsdag

08:00 - 16:30

 

Fredag

08:00 - 15:00

 

Press och informationsmaterial